ZONA 1
LUNI, 09.10.2023 – CRÂNGULUI, LIVIU REBREANU 144-164, EDUARD BENEŞ, EDUARD PAMFIL, AIDA, TRAVIATA, VICTOR GAGA, MARTIN C-TIN PREZAN 67-85, 104-134; ALEEA MARTIR ISTVÁN ANDREI, ARENEI SIRIUS 1-11, 2-18 (Bd. Sudului – Uranus), CRISTALULUI, MARTIR ION STANCIU 2-8, 9-11 (Martirilor – Versului), MARTIR ANGELA SAVA, VERSULUI, MARTIR ŞTEFAN MARIŞ, MARTIR ELENA NICOARĂ, PEPINIEREI și SĂNĂTĂŢII
MARȚI, 10.10.2023 – IOSIF BULBUCA, BD. SUDULUI, LUMINII, VEGA, URANUS, OGLINZILOR, MARTIR EUGEN NAGY, AŞTRILOR, AZURULUI, ORION, ALEEA ICAR, SIRIUS 13-35, 20-42 (Bd. Sudului – Orion) și CERNA 5-19 (Bd. Sudului – Calea Stan Vidrighin)
MIERCURI, 11.10.2023 – MAREȘAL C-TIN PREZAN 87-139, 136-160 (Venus – Bd. Sudului), FLORIN MEDELEŢ, VENUS, MARTIR MARIUS NEMŢOC, BUZIAŞULUI 28-38 (Venus – Matei Milo), ALEXANDRU BĂLAŞ, CLAUDE DEBUSSY, MUREȘ (din Claude Debussy), RECOLTEI, STEFAN SZONYI, ATOMULUI, NEPTUN, SATURN, MESERIAŞILOR și PETROLIŞTILOR
JOI, 12.10.2023 – CALEA MARTIRILOR 26-68 (Liviu Rebreanu – Lidia), VÂNTULUI, STEGARILOR, PANDURILOR, INTRAREA LUPULUI, COSMINULUI 15-31, 20-38 (Ioan Mureșan – Adolescenţei), SALCÂMILOR 9-47, 10-46 (Lidia – Ioan Mureșan), NICOLAE ILIESCU, TEODOR PĂCĂŢEAN, STERJA POPOVICI IOVAN, MARTIR MIHAI APRO (intrare), DOSITEJ OBRADOVICI, JÓZSEF ATTILA, PIAȚA ARON COTRUŞ, APELOR, ORIZONT, VĂLENII DE MUNTE, VLĂDEASA, BASMULUI, NATURII 1 – 7 (Martirilor – Cosminului) și INTRAREA URSULUI
VINERI, 13.10.2023 – CALEA ŞAGULUI 29-55 (Ana Ipătescu – Rebreanu), LIVIU REBREANU 2-2/6 (Calea Şagului – Hebe), HEBE 28-70, 31-89 (Rebreanu – Musicescu), MUREŞ 1-21, 2-16 (Calea Şagului – Hebe), SĂGEŢII, INTRAREA ZIDULUI, GENEZEI GH. RANETTI 27-77, 36-76 (Rebreanu – Musicescu), INULUI, MĂTĂSII, LUCEAFĂRUL, MUNŢILOR, IRIS, PLANTELOR, HĂRNICIEI, IEDEREI, CASTANILOR, MIERLEI, ZARAND, MARTIR OCTAVIAN ŢÂNŢARU, INTRAREA RÂULUI, PIAȚA DOINA, INTRAREA AUREL TURCUŞ și IZLAZ 1-17, 2-20 (Musicescu – Hugo)
SÂMBĂTĂ, 14.10.2023 – MAREȘAL ALEXANDRU AVERESCU (Drubeta – Calea Martirilor), CALEA MARTIRILOR 39-107, 70-182 (Lidia – capăt), MĂGURA, MUREŞ 75-131, 76-134 (Calea Martirilor – Drubeta), CRIVAIA, AZUGA, CHEIA, MARTIR DUMITRU JUGĂNARU, MEZIAD, SALCÂMILOR 51-55, 50-54 (Lidia – Albac), JEAN MONET, OEDIP, DRUBETA 61-95, 62-94 (Lidia – Mureş), IOACHIM MILOIA, DIMINEȚII, GENERAL GHEORGHE STAVRESCU, JULES MICHELET, EMMANUEL DE MARTONNE, MAXIMILIAN FREMONT, PIAȚA GEORGES CLEMENCEAU și GENERAL GEORGE POMUŢ
ZONA 0
LUNI, 09.10.2023 – RECAȘ – PETALELOR, FLORILOR, BUJORILOR, AMURGULUI, ROZELOR, PLOPILOR, LILIACULUI, DALIEI, TEIULUI, CRINULUI, FAGULUI, MIHAIL SADOVEANU, VINULUI până în str. PLOPILOR, LUCIAN BLAGA până în str. VIILOR, TURNULUI, CLOPOTULUI până în str. VIILOR, VIEI – DJ 609, CALEA TIMIȘORII – DN 6, IZLAZ, SATURN, CARTIER IANCULEASA și SPLAI CFR
MARȚI, 10.10.2023 – RECAȘ – PĂDURARULUI, SUDULUI, BACHUS, PRIMĂVERII, VINULUI – din str. PLOPILOR către cramă, LUCIAN BLAGA – din str. VIILOR, CLOPOTULUI – din str. VIILOR, GEORGE COȘBUC, COLONIEI, RĂSĂRITULUI și CALEA LUGOJULUI
MIERCURI, 11.10.2023 – RECAȘ – INTRAREA STADIONULUI, APELOR, NICOLAE TITULESCU, MIHAI EMINESCU, GEORGE ENESCU, CÂMPULUI, ION COJAR, HORIA, CLOȘCA, CRIȘAN, MIHAI VITEAZU – PIATA SF. TREIME, FRANCISC NEMES, NICOLAIE BĂLCESCU, PIEȚEI, CALEA BAZOȘULUI, ARMONIEI, RACHIȚEI, ALUNIȘ, BRÂNCOVENILOR, ÎNFRĂȚIRII, ALBĂSTRELELOR și ALEEA SALCÂMILOR
JOI, 12.10.2023 – BUZIAȘ – GĂRII, TIBERIU BREDICEANU, GRIVIȚEI (Case + cartier blocuri), AUREL VLAICU, PIAȚA LIBERTĂȚII, SPITALULUI, PRINCIPALA (de la biserica ortodoxă spre intrarea dinspre Timișoara), UNIRII, ANDREI ȘAGUNA, MĂRĂȘEȘTI, TÂRGULUI, OITUZ, POMPIERILOR și MATEI CORVIN
VINERI, 13.10.2023 – BUZIAȘ – PRIMĂVERII, MIHAI EMINESCU, REPUBLICII, EROILOR, ANDREI MUREȘANU, VIORELELOR, MĂRĂȘEȘTI, EMANOIL GOJDU, ȘOIMILOR, GÂRLEI, VIILOR, TEODOR GROZĂVESCU, SEMENICULUI, TIMIȘULUI și PRINCIPALA (din biserica ortodoxă către ieșire dinspre Lugoj pe partea dreaptă)
SÂMBĂTĂ, 14.10.2023 – BUZIAȘ – CARTIER BISERICII (biserica ortodoxă), 6 MARTIE, 22 DECEMBRIE, 30 DECEMBRIE, PRINCIPALA (din biserica ortodoxă până la intersecția cu str. Avram Iancu partea stângă), AVRAM IANCU, CÂMPULUI, FLORILOR, CARTIER ARMATA și CARTIER MOARA
VLAICU – 09.10.2023 – 13.10.2023 (5 zile pe cartier)
ALFA și CONFECȚII – 16.10.2023 – 20.10.2023 (5 zile pe cartier)
MICĂLACA – 23.10.2023 – 02.11.2023 (9 zile pe cartier)
ARADUL NOU – 06.11.2023 – 08.11.2023 (3 zile pe cartier)
GRĂDIȘTE, GARA, PODGORIA și CENTRU – 09.11.2023 – 17.11.2023 (7 zile pe cartier)
În punctele stradale unde, din motive care țin de fluența și siguranța traficului auto, nu se vor putea spăla containerele de 1,1 mc, acestea vor fi direct înlocuite cu unele deja curățate. În caz de vreme nefavorabilă, spălarea platformelor se reprogramează corespunzător, dar până la finalul perioadei vor fi curățate toate zonele anunțate.
După cum atenționează din start numele generic, deșeurile periculoase din menajer sunt extrem de nocive pentru natură și oameni! Acestea trebuie manipulate cu foarte mare atenție și depozitate în condiții speciale. Vă puteți debarasa legal și gratuit de ele în cadrul unei noi campanii trimestriale organizată de către RETIM și ADID Timiș.
În perioada 09 octombrie – 20 noiembrie 2023 se desfăşoară o campanie dedicată colectării deșeurilor periculoase din menajer în Zona 0 Ghizela a judeţului Timiş. Sunt incluse localitățile Lugoj, Buziaș, Recaș, Balinț, Bara, Belinț, Bogda (și Buzad), Boldur (Sinserșig și Jabăr), Brestovăț, Chevereșu Mare (Dragșina și Vucova), Coșteiu, Criciova (Jdioara și Cireșu), Darova, Găvojdia, Ghizela, Nădrag, Nițchidorf, Racovița (Sârbova, Hitiaș și Căpăt), Sacoșu Turcesc, Secaș, Știuca, Topolovățu Mare (Iosifalău și Ictar – Budint) și Victor Vlad Delamarina.
CINE poate preda deşeuri periculoase din menajer
Cetățenii din localităţile menţionate mai sus pot depune prin aport voluntar și gratuit deșeurile periculoase din menajer în containerele special puse la dispoziție în punctele de colectare și între orele menționate în tabelul de mai jos.
CE se poate preda în cadrul acestei campanii
DEŞEURILE PERICULOASE din menajer sunt:
CE NU se poate preda în cadrul acestei campanii
UNDE şi CÂND se pot preda deşeurile periculoase din menajer
Detalii despre efectuarea acestor campanii pe www.retim.ro și www.adidtimis.ro/stiri. De asemenea, operatorii serviciului de Call Center sunt disponibili la numărul +40 374 885 692, de luni până vineri, între orele 07:00 – 19:00.
RETIM împreună cu ADID Timiș organizează o nouă campanie trimestrială prin care sunt colectate deșeurile voluminoase. Nu ratați ocazia să le predați legal și gratuit la containerul RETIM!
Compania RETIM împreună cu ADID Timiș organizează în perioada 02 octombrie – 28 noiembrie 2023 o campanie de colectare gratuită a deșeurilor voluminoase din zona 0 Ghizela a judeţului Timiş. Sunt cuprinse localitățile Lugoj, Buziaș, Recaș, Balinț, Bara, Bogda (și Buzad), Boldur (Sinerșig și Jabăr), Brestovăț, Chevereșu Mare (Dragșina și Vucova), Coșteiu, Criciova (Jdioara și Cireșu), Darova, Găvojdia, Ghizela, Nădrag, Nițchidorf, Racovița (Sârbova, Hitiaș și Căpăt), Sacoșu Turcesc, Secaș, Știuca, Topolovățu Mare (Iosifalău și Ictar – Budint), Victor Vlad Delamarina și Belinț.
CINE poate preda deșeuri voluminoase?
Cetățenii din localitățile menționate mai sus pot depune prin aport voluntar și gratuit deșeurile voluminoase în containerele special puse la dispoziție în punctele de colectare și între orele menționate în tabelul de mai jos.
CE se poate preda în cadrul acestei campanii
DEŞEURILE VOLUMINOASE sunt:
CE NU se poate preda în cadrul acestei campanii
UNDE şi CÂND se pot preda deşeurile voluminoase
Detalii despre efectuarea acestor campanii pe www.retim.ro si www.adidtimis.ro/stiri. De asemenea, operatorii serviciului de Call Center sunt disponibili la numărul +40 374 885 692, de luni până vineri, între orele 07:00 – 19:00.
ZONA 0
LUNI, 02.10.2023 – Sacoșu Turcesc – SACOȘU TURCESC, BERINI și Chevereșu Mare – DRAGȘINA
MARȚI, 03.10.2023 – Sacoșu Turcesc – STAMORA ROMÂNĂ, ULIUC, UNIP și ICLODA
MIERCURI, 04.10.2023 – Nițchidorf – NIȚCHIDORF, BLAJOVA, DUBOZ și Sacoșu Turcesc – OTVEȘTI
JOI, 05.10.2023 – Buziaș – BACOVA și SILAGIU
VINERI, 06.10.2023 – Racovița – RACOVIȚA, CĂPĂT, DRAGOIEȘTI și FICATARI
SÂMBĂTĂ, 07.10.2023 – Chevereșu Mare – CHEVEREȘU MARE și VUCOVA
ZONA 1
LUNI, 02.10.2023 – SIMION BĂRNUŢIU, TELEGRAFULUI (Renașterii – Gh. Adam), ZURICH, BASEL, AVRAM IMBROANE 2-58 (Kogălniceanu – Gh. Adam), PĂDUREA VERDE, GHEORGHE ADAM, TELEGRAFULUI (Kogălniceanu – Renașterii), IOAN VĂSÂI (intrare), SAMUIL MICU (Telegrafului – Simion Bărnuțiu), LUGOJULUI (Samuil Micu – Renașterii), LUGOJULUI (Renașterii – Telegrafului), TIBISCUM, GENEVA, ALSACIA, RÂNDUNELELOR, FORTĂREŢEI, MIHAIL KOGĂLNICEANU 2-20 și SAMUIL MICU (Avram Imbroane – Telegrafului)
MARȚI, 03.10.2023 – SPL. PENEŞ CURCANUL, VIORELELOR, TOPOLOGULUI, BEHELEI, GEORGE BACOVIA, OVIDIU, PRIMĂVERII, GRIVIŢA, PIAŢA PETRU MAIOR, ANDREI ŞAGUNA, BABA DOCHIA, ŞTEFAN OCTAVIAN IOSIF, BARBU ŞTEFĂNESCU DELAVRANCEA, ROVINE blocuri T30, T31; ION CREANGĂ blocuri T13, T15, T17, T19, T25, T32, T33 + case nr. 14-20 (Timocului – Rovine), IULIU GROZESCU blocuri T28, T29; PAUL IORGOVICI blocuri U8, U9 + case nr.1 și 1A, ECATERINA TEODOROIU blocuri T18, T19, T20; TIMOCULUI blocuri T10, T11, T12, T26, T27; PETRE ISPIRESCU blocuri T8, T9, T22, T23 (Ecaterina Teodoroiu – Timocului), KODÁLY ZOLTÁN (intrare), CALEA DOROBANŢILOR, LALELELOR 30, 32, 34, blocuri E4, E5 (Dorobanţilor – Viorelelor), POP TIBERIU TEMIŞAN (intrare) și CALEA LUGOJULUI (firme)
MIERCURI, 04.10.2023 – DACILOR, PIAŢA TRAIAN, ŞTEFAN CEL MARE, ION MIHALACHE, I.M. PESTALOZZI, OFCEA, SOCRATE, AURELIANUS, DELFINULUI, CORNELIU COPOSU (până la Bd. Vasile Pârvan), CORNELIA SĂLCEANU, CHARLES DARWIN, MEHADIA, LASCĂR CATARGIU, DALIEI, GLORIEI, LEULUI, VĂRĂDIA, LĂUTARILOR, MILCOV, NICOLINŢ, MIORIŢA, BARBU ISCOVESCU, ROMA și CUVIN
JOI, 05.10.2023 – SURORILE MARTIR CACEU, MARTIR CRISTINA LUNGU, F.C. RIPENSIA, BUCEGI, EROILOR DE LA TISA, VIRGIL BIROU, ALEXANDRU VAIDA VOIEVOD, SURDUC, CARAŞ, MINIŞ, 1 DECEMBRIE 61-93, 76–112; Prof. Dr. AUREL PĂUNESCU PODEANU, VÂLCEA, DIANA, CRAIOVA, ANGHEL SALIGNY, CONSTANŢA, FELEACUL, PIAȚA TINERETULUI, BRADUL, STEJARUL, CĂRTURARILOR, PĂDURARILOR, GLADIOLELOR, MIHAIL JORA, MINERVA, RETEZAT, JOHANN GUTTENBERG, SATU NOU, CARPAŢI, PIAȚA SFÂNTUL IOSIF CEL NOU, WILLIAM KONRAD, SOMEŞ, CRIŞUL, BIHOR (piaţă), CERNA 2-16 + Bl. B5 (1 Decembrie – D. Coressi) și DELIBLATA
VINERI, 06.10.2023 – MIRON COSTIN, SPL. NICOLAE TITULESCU 1-11 (16 Decembrie -Dragalina), ANDREI MUREŞAN, JIUL, ANTON SEILER, REPUBLICII 15-29 (Jiul – Gării), GENERAL ION DRAGALINA, BD. TINEREŢII, IANCU VĂCĂRESCU, SPL. TUDOR VLADIMIRESCU 13-28 (16 Decembrie – Iuliu Maniu), LUNGĂ, PIAȚA ALEXANDRU MOCIONI, 16 DECEMBRIE 1989 2-54, ION GHICA, EMANOIL GOJDU, ZUGRAV NEDELCU, ADY ENDRE, CĂLIN V., BD. IULIU MANIU și PLATANILOR
SÂMBĂTĂ, 07.10.2023 – VASILE PÂRVAN, 1 DECEMBRIE 1918 1-59, 2-74 (Bălcescu – Cluj), CLUJ, ARIEŞ, VICTOR BABEŞ, SORIN TITEL, IZVORULUI, GHIRLANDEI, PIAȚA BISERICII, PETRE RÂMNEANŢU, ION VIDU, PUTNA, ARGEŞ, MITROPOLIT VARLAAM, PROTOPOP GEORGE POPOVICI, EVLIA CELEBI, DR. AUREL CÂNDEA, PIAȚA CRUCII, PROTOPOP GEORGE DRAGOMIR, DIACONU CORESI, MIHAI VITEAZU 1–19, PIAŢA NICOLAE BĂLCESCU, TRAIAN LALESCU, IOAN CUREA, PLAUTIUS ANDRONESCU, BÉLA BARTÓK, CALEA MARTIRILOR 1–11, 2-24 (Rebreanu – Arieş), COSMINULUI 1-13, 2-18 (Rebreanu – P-ţa Hunedoara), BD. LIVIU REBREANU 1-139 (Martirilor – Calea Şagului) și BD. LIVIU REBREANU 1/3 -145 (Arieş – Gh. Ranetti)
ZONA 1
LUNI, 25.09.2023 – AMURGULUI, RĂSĂRITULUI, GHEORGHE OSTROGOVICH, ACAD. REMUS RĂDULEŢ, ALEXANDRU ALACI, LINIŞTEI, HAGA, MARTIR ION MIRON, MARTIR GHEORGHE IOSUB, MARTIR DAN CARPIN, LEANDRULUI, AMICIŢIEI, LIREI, MARTIR DUMITRU OSMAN, SPERANŢEI, SEVER BOCU 29 – 47 și ALEEA SCURTĂ
MARȚI, 26.09.2023 – SEVER BOCU 1 – 23, FELIX, NICOLAE TABLE, FRANZ SCHMITZ, PELBARTUS, AUGUSTIN COMAN, SABIN EVUŢIANU, ORŞOVA (Liege – Felix), CUGIR, CAREI (Liege – Cugir), DEJ (Liege – Cugir), HORIA HULUBEI, EUGEN COŞERIU, TRISTAN TZARA, MARCEL IANCU, CALEA ARADULUI 18 – 60, 35 – 113 și GRIGORE ALEXANDRESCU Bl. 174, 176 (Viilor – Aradului)
MIERCURI, 27.09.2023 – MATEI BASARAB, BUCOVINEI, IANCU FLONDOR, PAN HALIPA, ION NISTOR, MARTIR OVIDIU MUNTEANU, MARTIR ANTON FLORIAN, ALEEA VIILOR 1 – 25, 12A – 20A (până în Munteniei), MUNTENIEI 1 – 9, 2 – 8 (până în Almajului), MARTIRII DE LA FÂNTÂNA ALBĂ, CERNĂUȚI, STOROJINEŢ, VLAD BĂNĂȚEANU, DR. ERNEST NEUMANN, AUREL POP, MARIUS MOGA, AUREL CONTREA, ION HOBANA, ÎNVĂŢĂTORULUI, MARIA TĂNASE, SOROCA, MARIA DOGARU, CORNELIU URSU, IOAN ISAC, ERNŐ KÁLLAI, JECZA PETER, ALEXANDRU JEBELEANU, LOICHIŢĂ VASILE, GEORGE ARDELEAN și RUBINSTEIN
JOI, 28.09.2023 – SF. APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL 1 – 49 + Blocurile A, CALEA SEVER BOCU 82 – 62 Bl. 302 (Sf. Apostoli – I.I. de la Brad), PERLEI 10 – 18, 27 – 43 (Sf. Apostoli – I.I. de la Brad), ION IONESCU DE LA BRAD, VERDE 18 – 20, 33 – 45 (Sf. Apostoli – I.I. de la Brad), HOLDELOR 21 – 25 (Sf. Apostoli – I.I. de la Brad), MARTIR ALEXANDRU GRAMMA, MARTIR GABRIELA TAKO, SILISTRA, LUCERNA, MARTIR GH. NUŢU IOŢCOVICI, SUNETULUI, C-TIN ZĂBULICĂ, LUMINIȚA BOŢOC, CONSTANTIN CEL MARE 72 – 80, 91 – 107 (Sf. Apostoli – I.I. de la Brad), HORIA MĂCELARUL, IASOMIEI, BALCIC, BAGHETEI, ALEEA BĂLŢII, INTRAREA ACA DE BARBU, ARH. HORIA CREANGĂ, CONSTANTIN IOTZU, CONSTRUCTORILOR 2 – 6, HENRIETTE DELAVRANCEA GIBONY și MARTIR MARIA ANDREI
VINERI, 29.09.2023 – SEVER BOCU 2 – 80 (Div. 9 Cavalerie – Sf. Apostoli), PERLEI 1 – 21, 2 – 8 (până în Sf. Apostoli), ARCAŞILOR 3 – 5, ECOULUI, MARTIR SILVIU MOTOHON 36B – 58, 41 – 59 (Ecoului – Pomiculturii + blocuri), RĂDULESCU MOTRU, BRAZILOR + blocuri, COOPERAŢIEI, EDISON, VOLTA (case), C-TIN. CEL MARE 30 – 70, 39 – 89 (Pomiculturii – Sf. Apostoli), HOLDELOR 3 – 19, 2 – 14 (Sf. Apostoli – Pomiculturii), SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL 2 – 58 + Blocuri, MARTIR ALEXANDRU CHOROSI, MĂRUŢEAC ION, DR. GEORGEVICI LUCIAN, CIUPE AUREL, DR. LIEBHAROT FRANZ, ACAD. PETRE NEGULESCU, RICHARD WALDEMAR OSCHANITZKY, VERDE 1 – 29 (Molidului – Sf. Apostoli), NICOLAE GRIVU, PETRE OLARIU, GHEORGHE LEAHU, AVRAM IMBROANE 60 – 86, 1 – 29 (Gh. Adam – Grădina Zoologică), DOBROGEA, MĂCIN și BABADAG
SÂMBĂTĂ, 30.09.2023 – DIVIZIA 9 CAVALERIE, OLANDA, ALBINELOR, FOIŞOR, FRIGULUI, ARISTIDE DEMETRIADE 1 – 30 (Calea Aradului – Avram Imbroane), STUPARILOR, COCOŞULUI, PISA, NICOLAUS COPERNIC, MARTIR CONCIATU, DR. ROBERT KOCH, CAROL DAVILA, LUIGI GALVANI, IOSIF VELCEANU, MOLIDULUI, ION ROATĂ, PIAȚA ATENA, POMICULTURII (case), LOUIS PASTEUR, CONSTANTIN CEL MARE 1 – 37, 2 – 28 (Pomiculturii – Sf. Apostoli), MARTIR SILVIU MOTOHON 1 – 39, 2 – 34 A și BD. ANTENEI
ZONA 0
LUNI, 25.09.2023 și JOI, 28.09.2023 – STR TIMITEI POPOVICI, STR LIBERTĂȚII, STR CARAIMAN, STR TIMIȘULUI, STR PESCARIILOR, STR CASIAN MUNTEANU, STR MOARA ȘPĂNEASCĂ, STR VICTOR VLAD DELAMARINA, STR UNIRII, SPL GHEORGHE COȘBUC, SPL MORII, STR INSULEI, STR ȘTEFAN CEL MARE, STR MIHAI COGĂLNICEANU, STR ÎMPĂRATUL TRAIAN, STR ION VIDU, STR FILARET BARBU, IP BĂNĂȚEANU, STR SOMEȘULUI, STR AUREL POPOVICI, STR SIRETULUI,MICRO 3 zona blocurișiMICRO 5 zona blocuri
MARȚI, 26.09.2023 și VINERI, 29.09.2023 – STR CLOȘCA (Până în Dragalina și Hezerișului), STR HEZERIȘULUI, STR REMUS, STR SPINANȚEI, STR ROMULUS, STR BISTREI, STR CRIȘAN, Blocurilor TIMIȘORII intersecție cu CRIȘAN, SPL1 DECEMBRIE 1918 până la OMV, SPL 1 DECEMBRIE 1918, STR TIMIȘORII, STR ALEXANDRU ASTALAȘ, STR IOAN DRAGALINA, STR PĂUN PINCIO, STR MINIȘ, STR NERA (blocuri MICRO 4), SPL CORNELIU COPOSU, SPL CARPAȚI, STR VALERIU BRANISTE, STR AVRAM IANCU, STR FĂGĂRAȘ, STR PRIMĂVERII (POTCOAVA blocuri) STR ANDREI ȘAGUNA
MIERCURI, 27.09.2023 și SÂMBĂTĂ, 30.09.2023 – STR MACILOR (cartier ITL), STR BUZIAȘULUI, STR NICOLAE TITULESCU, STR TRAIAN GROZĂVESCU, STR ALEXANDRU MOCIONI, STR GĂRII, STR MIHAI VITEAZU, STR CERNEI, STR DOBROGEAN GHERA, STR CEFERIȘTILOR, STR BOBALNEI, STR XENOPOL, STR ANA IPĂTESCU, STR ȘTEFAN IOSIF, STR PETRU MAIOR, STR NICOLAE IORGA, STR COMUNA DIN PARIS, STR OLTULUI, STR CUZA VODĂ, STR BUCEGI, STR COLOMAN WALISH, SPL CORIOLAN BREDICEANU, STR ANIȘOARA ODEANU, STR MAGNOLIEI, STR PADEȘULUI și STR NICOLAE BĂLCESCU
Pe străzile care sunt evidențiate cu verde se vor spăla pubelele la prima colectare, iar pe străzile care nu sunt evidențiate cu verde se vor spăla pubelele la cea de a doua colectare.