RURAL – ZONA 1, TIMIȘ
Luni 27 iunie – Localitatea CHIȘODA.
Miercuri 29 iunie – Localitățile REMETEA MARE și IANOVA.
Joi 30 iunie – Localitatea MAȘLOC, ALIOȘ și REMETEA MICĂ.
Vineri 01 iulie – Localitatea ȘAG – În sensul de mers Timișoara – Șag, toate străzile din partea dreapta a drumului Principal (inclusiv), de la stradă Primăriei până la ieșirea spre Jebel.
PERIURBAN – ZONA 1, GHIRODA
Marți 28 iunie – Străzile ALEEA BIRUINȚEI, ARMONIEI, BEGA, BRADULUI, BUCURIEI, BUJORILOR, CALEA SPERANȚEI, CÂMPULUI, CARAIMAN, CARPAȚI, CEAHLĂU, CADRULUI, CRIZANTEMELOR, DÂMBOVIȚA, DORULUI, DUNĂREA, FAGULUI, FĂGĂRAȘ, FLORIILOR, HERCULANE, HOLDELOR, IALOMICIOARA, IALOMIȚA, IRIS, JIUL, LACULUI, LALELELOR, LEBEDEI, LINIȘTEI, MESTEACĂNULUI, MOLDOVEI, MONACO, NEGOI, NOUĂ, NUFĂRULUI, PĂCII, PĂDUREA VERDE, PELEGRINULUI, PLOPIILOR, POIANA RUSCĂI, RĂCHITEI, SCĂRIȘOARA, STJARUL, TALIAN, TRESTIEI, ZAMBILELOR, ZORILOR, ALEEA CRINILOR.
Sâmbătă 02 iulie – Străzile BUCEGI, BUȘTENI, CÂMPIEI, CEAHLĂU, CERBULUI, COMARNIC, HERCULANE, IALOMIȚA, MUNTENIA, OITUZ, PARÂNG, PADIȘ, PIATRA CRAIULUI, PIETRELE DOAMNEI, PLOPILOR, PREDEAL, RARĂU, RETEZAT, SEMENIC, SINAIA, VALISOARA, VICTORIA.
ZONA 0, GHIZELA
Luni 27 iunie – Localitățile SACOȘU TURCESC și OTVEȘTI.
Marți 28 iunie – Localitățile STAMORA ROMÂNĂ și ICLODA.
Miercuri 29 iunie – Localitățile BLAJOVA și DUBOZ.
Joi 30 iunie – Localitatea SILAGIU.
Sâmbătă 02 iulie – Localitățile VOCOVA, SECAȘ, CRIVOBARA și VIZMA.
PERIURBAN – ZONA 1, DUMBRAVIȚA
Luni 20 iunie – Străzile BRAD, ALEXANDRU LĂPUȘNEANU, BERNA, BASILIA, BUCUREȘTI (E671 – Fervenția II), COSTACHE NEGRUZZI, DELFINULUI, DIMITRIE CANTEMIR, GRATZ, GRĂNICERI, HAGA, INTRAREA DOINEI, KIEV, L. REBREANU (Arinului – Tzara), LONDRA, MIRON COSTIN, OSLO, OXIGEN, OXIGEN 2, PETRE ȚUȚEA (E671 – Fervenția II), PRAGA, RODIEI, ROZELOR, SOCULUI, SOFIA, ST. PETERSBURG, TERRA, TOLEDO, TRISTAN TZARA, VARȘOVIA.
Marți 21 iunie – Străzile ANTONIO GAUDI, APUSENI, ARIEȘENI, ATENA, BLEGRAD, BUCUREȘTI, BUENOS AIRES, CERVANTES, CIBIN, CRACOVIA, C-TIN. BRÂNCUȘI, DVORJAK, FERVENȚIA II, FILARMONICII, GABRIEL LIICEANU, H.C. ANDERSEN, HELSINKI, ION CREANGĂ, J.R. KIPLING, LEONARDO DA VINCI, LITERATURII, MADRID, MARIN SORESCU, MELODIEI, MICHELANGELO, MOȚILOR, MUZICII, NAIULUI, NAPOLI, PAGANINI, PETRE ȚUȚEA (Ferenția II – Ion Creangă), PICASSO, PUCCINI, RODIN, ROMA, SALVADOR DALI, SHAKESPEAR, SCHUBERT, SCHUMANN, SIMFONIEI (Ferenția II – Ion Creangă), VALENCIA, VĂLIUG, VIENA.
Miercuri 22 iunie – Străzile ALEXANDRU MACEDON, BALADEI, BEREGSĂULUI, CARAȘ, CONSTANTIN CEL MARE, CRIȘURILOR (Ion Creangă – Mureș), EMIL CIORAN, EUGEN BARBU, FRAȚII GRIMM, GEORGE ENESCU, GEORGE COȘBUC, H.C. ANDERSEN, INTRAREA SIRET, JULES, VERNE, KALMAN IMRE, KODALY ZOLTAN, KOSSUTH LAJOȘ, FERENCZ LEHART, FERENCZ LISZT, INTRAREA APELOR, LIVIU REBREANU (Țarcului – Mureș), LUCIAN BLAGA, LUDOVIC SPIESS, MARK TWAIN, MIHAIL SADOVEANU, MIRCEA ELIADE, MUREȘ, PETRE ȚUȚEA (Ion Creangă – Mureș), POEZIEI, REMBRANDT, SIMFONIEI (Ion Creangă – Mureș).
Joi 23 iunie – Străzile ALBATROSULUI (stânga), ALBERT EINSTEIN, ANTONIO VIVALDI, ARANY JANOS, ARANY MATYAS, ARHIMEDE, AUREL VLAICU, BARTOK BELA, BD. PETRE ȚUȚEA (Mureș – DNCT), BEGA, BEREGSĂULUI (Mureș – DNCT), BERZEI, BRÂNDUȘEI, BLAISE PASCAL, BUJORILOR, CERNA, CIOCÂRLIEI, COCORULUI, CRISTOFOR COLUMB, CRIȘURILOR (Crișurilor – Blaise Pascal), CRIZANTEMELOR, DUNĂREA, GALILEO GALILEI, GARDONY GEZA, GIUSEPPE VERDI, HENRI COANDĂ, IRIS, ISAAC NEWTON, J.S. BACH, JAMES WATT, JANOS HUNYADI, JOHANNES KAPPLER, JOKAI MOR, JOSEPH HAYDN, LACULUI, LEBEDEI, LICIU REBREANU (Mureș – DNCT), LOPĂTARULUI, LOUIS PASTEUR, LUDWIG VAN BEETHOVEN, MACIILOR, MADACH IMRE, MAGNOLIILOR, MARGARETELOR, MARIE CURIE, MĂGURA, MIKSZATH KALMAN, MORA FERENC, MORICZ ZSIGMOND, MUȘCATELOR, NARCISELOR, NICOLAE TITULESCU, ORHIDEELOR, PANSELUȚELOR, PELICANULUI, PESCĂRUȘULUI, PRIVIGHETORII, RÂNDUNICII, RICHARD WAGNER, SIMFONIEI (Mureș – DNCT), SOMEȘ, SPERANȚEI, THOMAS EDISON, TIMIȘ, TISA, VASCO DA GAMA, VIORII, WOLFGANG AMADEUS MOZART, ZORELELOR, INTRAREA IASOMIEI.
Vineri 24 iunie – Străzile ALMA, BOBÂLNA, CAISULUI, CASTANILOR, CIREȘULUI, CREAȚIEI, CRINULUI, DANAIDE, FĂGĂRAȘ, FRANYO ZOLTAN (Petofi Sandor – Mihai Eminescu), GUTUIULUI, JOZSEF ATTILA (Petofi Sandor – dreapta), KOS KAROLY (Petofi Sandor – dreapta), LĂMÂIULUI, LEANDRULUI, MIHAI EMINESCU, MĂRULUI, MIGDALULUI, NICOLAE BĂLCESCU (Petofi Sandor – dreapta), PĂRULUI, PIERSICULUI, PORTOCALULUI, SANDORFALVA, SILVANA, SZENTES, TH. AMAN, VIȘINULUI.
Sâmbătă 25 iunie – Străzile AG, ARDEALUL, ARIADNA, CONSTRUCTORILOR, COMETEI, FERVENȚIA, FLORENȚA, INTR. BAN, INTR. URSA MICĂ, JUPITER, IUVENTIA, LUCEAFĂRUL, LUNEI, MARA, MAREȘAL AVERESCU, MARTE, MESTEACĂNULUI, NERA, NUCULUI, PALTINULUI, PINULUI, PLUTO, DR. RUSU MIHAI, SALCÂMULUI, SOMEȘ, TEIULUI, ȚIBLEȘULUI, VENEȚIA.
RURAL – ZONA 0, GHIZELA
Marți 21 iunie – Localitățile ULIUC și UNIP.
Miercuri 22 iunie – Localitățile NIȚCHIDORF.
Joi 23 iunie – Localitatea BACOVA.
Vineri 24 iunie – Localitățile RACOVIȚA și CĂPĂT.
Sâmbătă 25 iunie – Localitățile CHEVEREȘU MARE.
Asocierea RER Vest- RETIM informează clienţii şi colaboratorii săi din județul Alba asupra programului de lucru valabil în data de 13 iunie 2022.
COLECTAREA DE DEŞEURI
Activitatea de colectare a deşeurilor din toate localităţile din județul Alba în care operează Asocierea RER Vest – RETIM se va desfăşura la fel ca într-o ZI OBIȘNUITĂ. Astfel, dacă în ziua de luni, 13 iunie 2022, erau programate colectări de la adrese, acestea se vor face ca de obicei, compania RETIM asigurând permanența serviciului. Utilizatorii serviciului de salubrizare sunt rugați să scoată la stradă recipientele de colectare a deșeurilor, ca de obicei.
BIROURI DE RELAŢII CLIENŢI din ALBA IULIA, SEBEȘ, CUGIR, AIUD, TEIUȘ, OCNA MUREȘ
Birourile de relaţii clienţi vor fi:
Asocierea RER Vest recomandă utilizarea cu precădere a instrumentelor de plată electronice disponibile pe site-ul www.rervest.ro , a sistemelor de plată rapidă PayPoint, Un-Doi, Self-Pay sau a aplicației mobile Pago.
Asocierea rămâne în contact direct cu clienţii săi pe canalele de comunicare online – website www.rervest.ro, www.retim.ro și pagina oficială de Facebook. De asemenea, operatorii serviciului de Call Center sunt disponibili la numărul +40 374 885 694, de luni până vineri, între orele 07.00 – 19.00.
Compania RETIM informează clienţii şi colaboratorii săi din județul Arad asupra programului de lucru valabil în data de 13 iunie 2022.
COLECTAREA DE DEŞEURI
Activitatea de colectare a deşeurilor din toate localităţile din județul Arad în care operează compania RETIM se va desfăşura la fel ca într-o ZI OBIȘNUITĂ. Astfel, dacă în ziua de luni, 13 iunie 2022, erau programate colectări de la adrese, acestea se vor face ca de obicei, compania RETIM asigurând permanența serviciului. Utilizatorii serviciului de salubrizare sunt rugați să scoată la stradă recipientele de colectare a deșeurilor, ca de obicei.
La această regulă se înregistreză o excepție : Colectarea fracției de biodegradabil (pubela maro) din localitățile Nădlac, Pecica și Sântana nu se va realiza în data de 13 iunie 2022, acestea urmând să fie ridicate următoarea zi, în data de 14 iunie 2022.
BIROUL DE RELAŢII CLIENŢI ŞI CASIERIA DIN ARAD
Biroul de relaţii clienţi şi casieria din Arad vor fi:
Compania RETIM recomandă utilizarea cu precădere a instrumentelor de plată electronice disponibile pe site-ul www.retim.ro , a sistemelor de plată rapidă PayPoint, Un-Doi, Self-Pay sau a aplicației mobile Pago.
RETIM rămâne în contact direct cu clienţii săi pe canalele de comunicare online – website www.retim.ro, email contact@retim.ro si pagina oficială de Facebook. De asemenea, operatorii serviciului de Call Center sunt disponibili la numărul +40 374 885 692, de luni până vineri, între orele 07.00 – 19.00.
Compania RETIM informează clienţii şi colaboratorii săi din județul Timiș asupra programului de lucru valabil în data de 13 iunie 2022, a doua zi de Rusalii.
COLECTAREA DE DEŞEURI
Activitatea de colectare a deşeurilor din toate localităţile din județul Timiș în care operează compania RETIM se va desfăşura în data de 13 iunie 2022 la fel ca într-o ZI OBIȘNUITĂ. Astfel, dacă erau programate colectări de la adrese, acestea se vor face ca de obicei, compania RETIM asigurând permanența serviciului. Utilizatorii serviciului de salubrizare sunt rugați să scoată la stradă recipientele de colectare a deșeurilor, ca de obicei.
BIROURI DE RELAŢII CLIENŢI ŞI CASIERII – Timișoara și Lugoj
Birourile de relaţii clienţi şi casieriile vor fi:
Compania RETIM recomandă utilizarea cu precădere a instrumentelor de plată electronice disponibile pe site-ul www.retim.ro , a sistemelor de plată rapidă PayPoint, Un-Doi, Self-Pay sau a aplicației mobile Pago.
CENTRELE FIXE DE COLECTARE A DEŞEURILOR VOLUMINOASE, VEGETALE, DIN CONSTRUCŢII, DIN POLISTIREN ȘI CARTON PROVENITE DIN AMBALAJE DIN TIMIŞOARA
Cele patru puncte de colectare a deşeurilor voluminoase, vegetale, din construcţii, din polistiren și carton provenite din ambalaje, centre deschise de către compania RETIM împreună cu Primăria Timişoara, vor avea următorul program:
Adresele și programele de funționare obișnuite ale celor patru puncte de colectare din Timişoara sunt:
RETIM rămâne în contact direct cu clienţii săi pe canalele de comunicare online – website www.retim.ro, email contact@retim.ro si pagina oficială de Facebook. De asemenea, operatorii serviciului de Call Center sunt disponibili la numărul +40 374 885 692, de luni până vineri, între orele 07.00 – 19.00.
RURAL – ZONA 1, GIROC
Luni 13 iunie – Străzile APICULTORILOR, PRUNULUI, INULUI, CERNA, LEULUI, CÂMPULUI, CRIȘULUI, DUNĂREA 1-71 și 2-68, EROILOR, GĂRII, GLORIA, MUNCITORILOR 1-45 și 2-56, NIVELDA, PREOT DAVID VONIGA, ȘCOLII, SEMENIC 1-35 și 2-52 și TIMIȘ.
Marți 14 iunie – Străzile ALEEA CU PLOPI, BEGA, BICAZ, CARPAȚI, DUNĂREA 73-91 și 70-82, JIULUI, NATURII, PRUTULU, RODNEI, SATUL BĂTRÂN SEMENIC 37-79 și 54-106, SIRETULUI și MUREȘ.
Miercuri 15 iunie – Străzile AȘTRILOR, CALEA TIMIȘOAREI, CIOCÂRLIEI, CONSTELAȚIEI, DESTINULUI, DIMINEȚII, DUDULUI, GÂNDULUI, INFINITULUI, INTEGRĂRII, JUPITER, LIBERTĂȚII, MERCUR, PRIVIGHETORII, SATURN, URANUS, VENUS, VÂNTULUI, VISULUI și CERULUI.
Joi 16 iunie – Străzile ANEMONEI, BEGONIEI, BRÂNDUȘEI, BUBURUZEI, BUJORILOR, BUSUIOCULUI, CĂRĂBUȘULUI, COSAȘULUI, CRINULUI, CURCUBEULUI, DALIEI, ECOULUI, FICUSULUI, FLUTURELUI, FREZIEI, GÂLBENELELOR, GAROFIȚEI, GHIOCEILOR, GHIRLANDEI, GOSPODARILOR, HORTENSIEI, IRIS, LALELELOR, LĂMÂIȚEI, LAVANDEI, LILIACULUI, LUCEAFĂRULUI, MACILOR, MĂGHIRANULUI, MAGNOLIEI, MARGARETEI, NALBEI, ORHIDEEA, PĂPĂDIEI, PEPINIEREI, PETALEI, RAPIȚEI, ROINIȚEI, SALCÂMULUI, SOCULUI, SOMNULUI, SUDULUI, SUNATOAREI, UNIVERSULUI și VIORELELOR.
Vineri 17 iunie – Localitățile FOIENI și CRUCENI.
Sâmbătă 18 iunie – Localitățile BENCECU DE SUS, MURANI și SĂLCIUA.
RURAL – ZONA 0, GHIZELA
Luni 13 iunie – Localitățile HERNEACOVA și STANCIOVA.
Marți 14 iunie – Localitățile BRESTOVĂȚ, COȘARI, HODOȘ, TEȘ, LUCAREȚ și CRALOVĂȚ.
Miercuri 15 iunie – Localitățile DAROVA și SACOȘU MARE.
Joi 16 iunie – Localitatea BAZOȘ.
Vineri 17 iunie – Localitățile FICĂTARI și DRĂGOIEȘTI.
Sâmbătă 18 iunie – Localitățile TOPOLOVĂȚU MARE și TOPOLOVĂȚU MIC.