ZONA 0
LUNI, 27.05.2024:
MARȚI, 28.05.2024:
MIERCURI, 29.05.2024 – Darova – DAROVA și SACOȘU MARE
JOI, 30.05.2024:
VINERI, 31.05.2024 – Recaș – IZVIN
SÂMBĂTĂ, 01.06.2024 – Topolovățu Mare – TOPOLOVĂȚU MARE, TOPOLOVĂȚU MIC și IOSIFALĂU
ZONA 1
LUNI, 27.05.2024 – DR. IOAN MUREŞAN 1-109 și 2-110, SEPIA, VIŞINULUI, COSMINULUI (Rebreanu – Ioan Mureșan), SALCÂMILOR (Ioan Mureșan – Rebreanu), DRUBETA 1-59, 2-60 (Independenţei – Lidia), CALEA MARTIRILOR 1989 13-37, MARTIR CLAUDIU VÂRCUȘ, MARTIR MARIUS CIOPEC și BD. LIVIU REBREANU 4-142 (Hebe – Martirilor)
MARȚI, 28.05.2024 – AMFOREI, UMBROASA, BUREBISTA, PIAŢA DACIA, ALEEA LIBELULEI, ZÂNELOR, TEIULUI, CIRCUMVALAŢIUNII 12-34, 37-69 (Gh. Lazăr – Torontal), IONEL PERLEA, TRAIAN NOVAC și ION ZAICU
MIERCURI, 29.05.2024 – Fibiș
JOI, 30.05.2024 – Iecea Mare
VINERI, 31.05.2024 – Dumbrăvița – ALMA,BOBÂLNA, CAISULUI, CASTANILOR, CIREŞULUI, CREAŢIEI, CRINULUI, DANAIDE, FĂGĂRAŞ, FRANYÓ ZOLTÁN (Petőfi Sándor – Eminescu), GUTUIULUI, JÓZSEF ATTILA (Petőfi Sándor – dreapta), KOS KÁROLY (Petőfi Sándor – dreapta), LĂMÂIULUI, LEANDRULUI, MIHAI EMINESCU, MĂRULUI, MIGDALULUI, NICOLAE BĂLCESCU (Petőfi Sándor – dreapta), PĂRULUI, PIERSICULUI, PORTOCALULUI, SANDORFALVA, SILVANA, SZENTES, TH. AMAN și VIȘINULUI
SÂMBĂTĂ, 01.06.2024 – Otelec + Iohanisfeld
ZONA 0 RECAȘ
LUNI, 20.05.2024 – PETALELOR, FLORILOR, BUJORILOR, AMURGULUI, ROZELOR, PLOPILOR, LILIACULUI, DALIEI, TEIULUI, CRINULUI, FAGULUI, MIHAIL SADOVEANU, VINULUI până în str. PLOPILOR LUCIAN BLAGA până în str. VIILOR, TURNULUI, CLOPOTULUI până în str. VIILOR și VIEI – DJ 609
MARȚI, 21.05.2024 – PĂDURARULUI, SUDULUI, BACHUS, PRIMĂVERII, VINULUI – din str. PLOPILOR către cramă, LUCIAN BLAGA – din str. VIILOR, CLOPOTULUI – din str. VIILOR, GEORGE COȘBUC, COLONIEI, RĂSĂRITULUI, CALEA LUGOJULUI și IANCULEASA
MIERCURI, 22.05.2024 – INTRAREA STADIONULUI, APELOR, NICOLAE TITUESCU, MIHAI EMINESCU, GEORGE ENESCU, CÂMPULUI, ION COJAR, HORIA, CLOȘCA, CRIȘAN, MIHAI VITEAZU – Piața Sf. Treime, FRANCISC NEMES, NICOLAIE BALCESCU, PIETEI, CALEA BAZOSULUI, ARMONIEI și RACHIȚEI
ZONA 0 BUZIAȘ
JOI, 23.05.2024 – GĂRII, TIBERIU BREDICEANU, GRIVIȚEI (Case + Cartier Blocuri), AUREL VLAICU, PIAȚA LIBERTĂȚII, SPITALULUI, PRINCIPALA (de la biserica ortodoxă spre intrarea dinspre Timișoara), UNIRII, ANDREI ȘAGUNA, MĂRĂȘEȘTI, TÂRGULUI, OITUZ, POMPIERILOR și MATEI CORVIN
VINERI, 24.05.2024 – PRIMĂVERII, MIHAI EMINESCU, REPUBLICI, EROILOR, ANDREI MUREȘANU, VIORELELOR, MĂRĂȘEȘTI, EMANOIL GOJDU, ȘOIMILOR, GÂRLEI, VIILOR, TEODOR GROZĂVESCU, SEMENICULUI, TIMIȘULUI, PRINCIPALA (din biserica ortodoxă către ieșire dinspre Lugoj pe partea dreaptă), CARTIER ARMATA și CARTIER MOARA
SÂMBĂTĂ, 25.05.2024 – CARTIER BISERICI (biserica ortodoxă), 6 MARTIE, 22 DECEMBRIE, 30 DECEMBRIE, PRINCIPALA (din biserica ortodoxă până la intersecția cu str. Avram Iancu partea stângă), AVRAM IANCU, CÂMPULUI și FLORILOR
ZONA 1
LUNI, 20.05.2024 – ARMONIEI, DR. GRIGORE T. POPA, AURORA, MARGINII, TUDOR ARGHEZI, GHEORGHE IVĂNESCU, CONSTANTIN VÂLCEANU, ION BARBU, LORENA, RENAȘTERII, CETĂȚII (de la nr. 2-64 (pare) și LABIRINT
MARȚI, 21.05.2024 – CĂLAN, LIEGE ,ORȘOVA (Liege – Călan), DEJ (Liege – Carei), CAREI (Liege – Călan), TIMIȘ, STELELOR, ULMULUI, TORAC 9, APATEU 8, BITOLIA 1, LUNEI, ALEXANDRU INDRIEȘ, IOAN LOTREANU, și EMILIA PUHALLO LUNGU
MIERCURI, 22.05.2024 – Gelu + Sânpetrul Mic
JOI, 23.05.2024 – Cărpiniș + Iecea Mică – Partea stângă în sensul de mers Timișoara – Cărpiniș
VINERI, 24.05.2024 – Ghiroda – ALBĂSTRELELOR, ALBINELOR, APELE REPEZI, BERZELOR, BISTRA, BRATEȘ, CASTANILOR, CINTEZEI, CIOCÂRLIEI, CORBULUI, DROPIEI, EGRETEI, FAZANULUI, FOIȘOR, GHIOCEILOR, IEPURELUI, JDERULUI, LIȘIȚEI, MIERLEI, NERA, PANSELELOR,PORUMBEILOR, PRIMĂVERII, PRIVIGHETOAREI,RĂSĂRITULUI,ROMANIȚEI, SALCIEI, SF. APOSTOLI PETRU ȘI PAVEL, SF. IOAN, SITARULUI, ȘOIMULUI, TIMIȘ, TRANDAFIRILOR, VULPILOR, ZENIT și ZIMBRULUI
SÂMBĂTĂ, 25.05.2024 – Bencecu de Sus + Murani + Sălciua Nouă
ZONA 0 LUGOJ
LUNI (13.05.2024) și JOI (16.05.2024) – Zona fosta autogară, Micro 3 și Micro 4 – TIMOTEI POPOVICI, LIBERTĂȚII, CARAIMAN, TIMIȘULUI, PESCARILOR, CASIAN MUNTEANU, MOARA ȘPĂNEASCĂ, VICTOR VLAD DELAMARINA, UNIRII, SPL GHEORGHE COȘBUC, SPL MORII INSULEI, ȘTEFAN CEL MARE, MIHAIL KOGĂLNICEANU, ÎMPĂRATU TRAIAN, ION VIDU, FILARET BARBU, IP BĂNĂȚEANU, SOMEȘULUI, AUREL POPOVICI, SIRETULUI, MICRO 3 ZONA BLOCURI și MICRO 5 ZONA BLOCURI
MARȚI (14.05.2024) și VINERI (17.05.2024) – Micro 4 – CLOȘCA (Până în DRAGALINA și HEZERIȘULUI), HEZERIȘULUI, REMUS, SPINANȚEI, ROMULUS, BISTREI, CRIȘAN, BLOCURILE TIMIȘORIIintersecție cu CRIȘAN, SPL 1 DECEMBRIE 1918 până la OMV, SPL 1 DECEMBRIE 1918, TIMIȘORII, ALEXANDRU ASTALAȘ, IOAN DRAGALINA, PĂUN PINCIO, MINIȘ, NERA (blocuri MICRO 4), SPL CORNELIU COPOSU, SPL CARPAȚI, VALERIU BRANISTE, AVRAM IANCU, FĂGĂRAȘ, PRIMĂVERII (POTCOAVA blocuri) și ANDREI ȘAGUNA
MIERCURI (15.05.2024) și SÂMBĂTĂ (18.05.2024) – ITL și Zona Centrală – MACILOR (cartier ITL), BUZIAȘULUI, NICOLAE TITULESCU, TRAIAN GROZĂVESCU, ALEXANDRU MOCIONI, GĂRII, MIHAI VITEAZU, CERNEI, DOBROGEAN GHERA, CEFERIȘTILOR, BOBALNEI, XENOPOL, ANA IPĂTESCU, ȘTEFAN IOSIF, PETRU MAIOR, NICOLAE IORGA, COMUNA DIN PARIS, OLTULUI, CUZA VODĂ, BUCEGI, COLOMAN WALISCH, SPL CORIOLAN BREDICEANU, ANIȘOARA ODEANU, MAGNOLIEI, PADEȘULUI și NICOLAE BĂLCESCU
Străzile evidențiate cu culoarea verde vor fi igienizate la prima colectare, iar străzile care nu sunt evidențiate cu verde vor fi igienizate la a doua colectare.
ALFA și CONFECȚII – 07.05.2024 – 13.05.2024 (5 zile pe cartier)
ARADUL NOU – 20.05.2024 – 22.05.2024 (3 zile pe cartier)
VLAICU – 27.05.2024 – 31.05.2024 (5 zile pe cartier)
GRĂDIȘTE, GARĂ, PODGORIA și CENTRU – 03.06.2024 – 11.06.2024 (7 zile pe cartier)
MICĂLACA – 17.06.2024 – 28.06.2024 (9 zile pe cartier)
ZONA 0 LUGOJ
LUNI (06.05.2024) și JOI (09.05.2024) – Zona Balta Lată – LIVEZILOR, SALCÂMULUI, TIROL, IZVORULUI, TRAIAN VUIA, FAGILOR, FĂGETULUI, STRUGURILOR, POALELE VIILOR, DIMITRI CANTEMIR, DIMITRIE BOLINTINEANU, JOHANN HEUFFEL, BARTOK BELA, G.A. PETCULESCU, IULIU MANIU, GHEORGHE DOBRIN, DANIEL BROCEA, ȘIRUL ISLAZULUI, BALTA LATĂ, AUREL VLAICU și TAPIEI
MARȚI (07.05.2024) și VINERI (10.05.2024) – Micro 1 + Micro 2 – PRIVIGHETORII, AGRICULTURI, 13 DECEMBRIE, VASILE ALECSANDRI, HORIA, CLOȘCA până în PRIMĂVERII, PRIMĂVERII, 20 DECEMBRIE, DUNĂRII, NARCISELOR, VALENTIN ROSADA, ION HUNIADE, ALEEA NUCIILOR, ALEEA CIREȘILOR, ALEEA VIȘINILOR, BLOCURI MICRO 2, OLARI, PINILOR, CASTANILOR, ALEEA BRAZILOR (blocuri MICRO 1), CLOȘCA (din PRIMĂVERII până în CRIȘAN) și BLOCURILE din spate de la OMV (SPLAIU 1 DECEMBRIE)
MIERCURI (08.05.2024) și SÂMBĂTĂ (11.05.2024) – BOCȘEI, HERENDEȘTI (MONDIAL), CERNABORA, MARGARETELOR, TUDOR VLADIMIRESCU, BÂRZAVEI, 1 MAI, MUREȘULUI, TEIULUI, SIMION BĂRNUȚIU, ALEXANDRU VLAHUȚĂ, PANSELELOR, VLAD ȚEPEȘ, ZORILOR și CIPRIAN PORUMBESCU
Străzile evidențiate cu culoarea verde vor fi igienizate la prima colectare, iar străzile care nu sunt evidențiate cu verde vor fi igienizate la a doua colectare.
Zona 1 Arad Rural
Deșeuri reziduale (pubela neagră)
UAT | DATA |
PEREGU MARE | 27.05.2024 |
IRATOȘU | 29.05.2024 |
ȘEITIN | 20.05.2024 |
SEMLAC | 21.05.2024 |
COVĂSÂNȚ | 24.05.2024 |
DOROBANȚI | 31.05.2024 |
ȘAGU | 08.06.2024 |
26.06.2024 | |
ȘOFRONEA | 13.06.2024 |
SECUSIGIU | 13.06.2024 |
24.06.2024 | |
FÂNTÂNELE | 14.06.2024 |
MACEA | 15.06.2024 |
27.06.2024 | |
28.06.2024 | |
ZIMANDU NOU | 15.06.2024 |
01.07.2024 | |
03.07.2024 | |
VINGA | 17.06.2024 |
18.06.2024 | |
FELNAC | 19.06.2024 |
FRUMUȘENI | 20.06.2024 |
ȘIRIA | 20.06.2024 |
25.06.2024 | |
26.06.2024 | |
ZĂDĂRENI | 21.06.2024 |
VLADIMIRESCU | 21.06.2024 |
24.06.2024 | |
25.06.2024 | |
27.06.2024 | |
03.07.2024 | |
LIVADA | 22.06.2024 |
Zona 1 Arad Urban
Deșeuri reziduale (pubela neagră)
UAT | DATA |
CURTICI | 13.05.2024 |
14.05.2024 | |
15.05.2024 | |
PECICA | 20.05.2024 |
21.05.2024 | |
22.05.2024 | |
23.05.2024 | |
24.05.2024 | |
NĂDLAC | 05.06.2024 |
06.06.2024 | |
07.06.2024 | |
SÂNTANA | 05.06.2024 |
06.06.2024 | |
07.06.2024 | |
08.06.2024 | |
PÂNCOTA | 17.06.2024 |
18.06.2024 |
Deșeuri reciclabile (pubela galbenă)
UAT | DATA |
CURTICI | 16.05.2024 |
PECICA | 24.05.2024 |
25.05.2024 | |
NĂDLAC | 04.06.2024 |
SÂNTANA | 10.06.2024 |
PÂNCOTA | 12.06.2024 |
Deșeuri biodegradabile (pubela maro)
UAT | DATA |
CURTICI | 17.05.2024 |
PECICA | 22.05.2024 |
23.05.2024 | |
NĂDLAC | 03.06.2024 |
SÂNTANA | 11.06.2024 |
PÂNCOTA | 14.06.2024 |
19.06.2024 |