+40 374 885 692

ZONA1 și ZONA 0 Timiș. Programul săptămânii 27 IUNIE-02 IULIE 2022 pentru spălarea pubelelor de colectare deșeuri reziduale

RURAL – ZONA 1, TIMIȘ

Luni 27 iunie – Localitatea CHIȘODA.

Miercuri 29 iunie – Localitățile REMETEA MARE și IANOVA.

Joi 30 iunie – Localitatea MAȘLOC, ALIOȘ și REMETEA MICĂ.

Vineri 01 iulie – Localitatea ȘAG – În sensul de mers Timișoara – Șag, toate străzile din partea dreapta a drumului Principal (inclusiv), de la stradă Primăriei până la ieșirea spre Jebel.

PERIURBAN – ZONA 1, GHIRODA

Marți 28 iunie – Străzile ALEEA BIRUINȚEI, ARMONIEI, BEGA, BRADULUI, BUCURIEI, BUJORILOR, CALEA SPERANȚEI, CÂMPULUI, CARAIMAN, CARPAȚI, CEAHLĂU, CADRULUI, CRIZANTEMELOR, DÂMBOVIȚA, DORULUI, DUNĂREA, FAGULUI, FĂGĂRAȘ, FLORIILOR, HERCULANE, HOLDELOR, IALOMICIOARA, IALOMIȚA, IRIS, JIUL, LACULUI, LALELELOR, LEBEDEI, LINIȘTEI, MESTEACĂNULUI, MOLDOVEI, MONACO, NEGOI, NOUĂ, NUFĂRULUI, PĂCII, PĂDUREA VERDE, PELEGRINULUI, PLOPIILOR, POIANA RUSCĂI, RĂCHITEI, SCĂRIȘOARA, STJARUL, TALIAN, TRESTIEI, ZAMBILELOR, ZORILOR, ALEEA CRINILOR.

Sâmbătă 02 iulie – Străzile BUCEGI, BUȘTENI, CÂMPIEI, CEAHLĂU, CERBULUI, COMARNIC, HERCULANE, IALOMIȚA, MUNTENIA, OITUZ, PARÂNG, PADIȘ, PIATRA CRAIULUI, PIETRELE DOAMNEI, PLOPILOR, PREDEAL, RARĂU, RETEZAT, SEMENIC, SINAIA, VALISOARA, VICTORIA.

ZONA 0, GHIZELA

Luni 27 iunie – Localitățile SACOȘU TURCESC și OTVEȘTI.

Marți 28 iunie – Localitățile STAMORA ROMÂNĂ și ICLODA.

Miercuri 29 iunie – Localitățile BLAJOVA și DUBOZ.

Joi 30 iunie – Localitatea SILAGIU.

Sâmbătă 02 iulie – Localitățile VOCOVA, SECAȘ, CRIVOBARA și VIZMA.

JUDEȚUL TIMIȘ. ZONA 1 și ZONA 0. Programul săptămânii 20 IUNIE-25 IUNIE 2022 pentru spălarea pubelelor de colectare deșeuri reziduale

PERIURBAN – ZONA 1, DUMBRAVIȚA

Luni 20 iunie – Străzile BRAD, ALEXANDRU LĂPUȘNEANU, BERNA, BASILIA, BUCUREȘTI (E671 – Fervenția II), COSTACHE NEGRUZZI, DELFINULUI, DIMITRIE CANTEMIR, GRATZ, GRĂNICERI, HAGA, INTRAREA DOINEI, KIEV, L. REBREANU (Arinului – Tzara), LONDRA, MIRON COSTIN, OSLO, OXIGEN, OXIGEN 2, PETRE ȚUȚEA (E671 – Fervenția II), PRAGA, RODIEI, ROZELOR, SOCULUI, SOFIA, ST. PETERSBURG, TERRA, TOLEDO, TRISTAN TZARA, VARȘOVIA.

Marți 21 iunie – Străzile ANTONIO GAUDI, APUSENI, ARIEȘENI, ATENA, BLEGRAD, BUCUREȘTI, BUENOS AIRES, CERVANTES, CIBIN, CRACOVIA, C-TIN. BRÂNCUȘI, DVORJAK, FERVENȚIA II, FILARMONICII, GABRIEL LIICEANU, H.C. ANDERSEN, HELSINKI, ION CREANGĂ, J.R. KIPLING, LEONARDO DA VINCI, LITERATURII, MADRID, MARIN SORESCU, MELODIEI, MICHELANGELO, MOȚILOR, MUZICII, NAIULUI, NAPOLI, PAGANINI, PETRE ȚUȚEA (Ferenția II – Ion Creangă), PICASSO, PUCCINI, RODIN, ROMA, SALVADOR DALI, SHAKESPEAR, SCHUBERT, SCHUMANN, SIMFONIEI (Ferenția II – Ion Creangă), VALENCIA, VĂLIUG, VIENA.

Miercuri 22 iunie – Străzile ALEXANDRU MACEDON, BALADEI, BEREGSĂULUI, CARAȘ, CONSTANTIN CEL MARE, CRIȘURILOR (Ion Creangă – Mureș), EMIL CIORAN, EUGEN BARBU, FRAȚII GRIMM, GEORGE ENESCU, GEORGE COȘBUC, H.C. ANDERSEN, INTRAREA SIRET, JULES, VERNE, KALMAN IMRE, KODALY ZOLTAN, KOSSUTH LAJOȘ, FERENCZ LEHART, FERENCZ LISZT, INTRAREA APELOR, LIVIU REBREANU (Țarcului – Mureș), LUCIAN BLAGA, LUDOVIC SPIESS, MARK TWAIN, MIHAIL SADOVEANU, MIRCEA ELIADE, MUREȘ, PETRE ȚUȚEA (Ion Creangă – Mureș), POEZIEI, REMBRANDT, SIMFONIEI (Ion Creangă – Mureș).

Joi 23 iunie – Străzile ALBATROSULUI (stânga), ALBERT EINSTEIN, ANTONIO VIVALDI, ARANY JANOS, ARANY MATYAS, ARHIMEDE, AUREL VLAICU, BARTOK BELA, BD. PETRE ȚUȚEA (Mureș – DNCT), BEGA, BEREGSĂULUI (Mureș – DNCT), BERZEI, BRÂNDUȘEI, BLAISE PASCAL, BUJORILOR, CERNA, CIOCÂRLIEI, COCORULUI, CRISTOFOR COLUMB, CRIȘURILOR (Crișurilor – Blaise Pascal), CRIZANTEMELOR, DUNĂREA, GALILEO GALILEI, GARDONY GEZA, GIUSEPPE VERDI, HENRI COANDĂ, IRIS, ISAAC NEWTON, J.S. BACH, JAMES WATT, JANOS HUNYADI, JOHANNES KAPPLER, JOKAI MOR, JOSEPH HAYDN, LACULUI, LEBEDEI, LICIU REBREANU (Mureș – DNCT), LOPĂTARULUI, LOUIS PASTEUR, LUDWIG VAN BEETHOVEN, MACIILOR, MADACH IMRE, MAGNOLIILOR, MARGARETELOR, MARIE CURIE, MĂGURA, MIKSZATH KALMAN, MORA FERENC, MORICZ ZSIGMOND, MUȘCATELOR, NARCISELOR, NICOLAE TITULESCU, ORHIDEELOR, PANSELUȚELOR, PELICANULUI, PESCĂRUȘULUI, PRIVIGHETORII, RÂNDUNICII, RICHARD WAGNER, SIMFONIEI (Mureș – DNCT), SOMEȘ, SPERANȚEI, THOMAS EDISON, TIMIȘ, TISA, VASCO DA GAMA, VIORII, WOLFGANG AMADEUS MOZART, ZORELELOR, INTRAREA IASOMIEI.

Vineri 24 iunie – Străzile ALMA, BOBÂLNA, CAISULUI, CASTANILOR, CIREȘULUI, CREAȚIEI, CRINULUI, DANAIDE, FĂGĂRAȘ, FRANYO ZOLTAN (Petofi Sandor – Mihai Eminescu), GUTUIULUI, JOZSEF ATTILA (Petofi Sandor – dreapta), KOS KAROLY (Petofi Sandor – dreapta), LĂMÂIULUI, LEANDRULUI, MIHAI EMINESCU, MĂRULUI, MIGDALULUI, NICOLAE BĂLCESCU (Petofi Sandor – dreapta), PĂRULUI, PIERSICULUI, PORTOCALULUI, SANDORFALVA, SILVANA, SZENTES, TH. AMAN, VIȘINULUI.

Sâmbătă 25 iunie – Străzile AG, ARDEALUL, ARIADNA, CONSTRUCTORILOR, COMETEI, FERVENȚIA, FLORENȚA, INTR. BAN, INTR. URSA MICĂ, JUPITER, IUVENTIA, LUCEAFĂRUL, LUNEI, MARA, MAREȘAL AVERESCU, MARTE, MESTEACĂNULUI, NERA, NUCULUI, PALTINULUI, PINULUI, PLUTO, DR. RUSU MIHAI, SALCÂMULUI, SOMEȘ, TEIULUI, ȚIBLEȘULUI, VENEȚIA.

RURAL – ZONA 0, GHIZELA

Marți 21 iunie – Localitățile ULIUC și UNIP.

Miercuri 22 iunie – Localitățile NIȚCHIDORF.

Joi 23 iunie – Localitatea BACOVA.

Vineri 24 iunie – Localitățile RACOVIȚA și CĂPĂT.

Sâmbătă 25 iunie – Localitățile CHEVEREȘU MARE.

JUDEȚUL TIMIȘ. ZONA 1 și ZONA 0. Programul săptămânii 13 IUNIE-18 IUNIE 2022 pentru spălarea pubelelor de colectare deșeuri reziduale

RURAL – ZONA 1, GIROC

Luni 13 iunie – Străzile APICULTORILOR, PRUNULUI, INULUI, CERNA, LEULUI, CÂMPULUI, CRIȘULUI, DUNĂREA 1-71 și 2-68, EROILOR, GĂRII, GLORIA, MUNCITORILOR 1-45 și 2-56, NIVELDA, PREOT DAVID VONIGA, ȘCOLII, SEMENIC 1-35 și 2-52 și TIMIȘ.

Marți 14 iunie – Străzile ALEEA CU PLOPI, BEGA, BICAZ, CARPAȚI, DUNĂREA 73-91 și 70-82, JIULUI, NATURII, PRUTULU, RODNEI, SATUL BĂTRÂN SEMENIC 37-79 și 54-106, SIRETULUI și MUREȘ.

Miercuri 15 iunie – Străzile AȘTRILOR, CALEA TIMIȘOAREI, CIOCÂRLIEI, CONSTELAȚIEI, DESTINULUI, DIMINEȚII, DUDULUI, GÂNDULUI, INFINITULUI, INTEGRĂRII, JUPITER, LIBERTĂȚII, MERCUR, PRIVIGHETORII, SATURN, URANUS, VENUS, VÂNTULUI, VISULUI și CERULUI.

Joi 16 iunie – Străzile ANEMONEI, BEGONIEI, BRÂNDUȘEI, BUBURUZEI, BUJORILOR, BUSUIOCULUI, CĂRĂBUȘULUI, COSAȘULUI, CRINULUI, CURCUBEULUI, DALIEI, ECOULUI, FICUSULUI, FLUTURELUI, FREZIEI, GÂLBENELELOR, GAROFIȚEI, GHIOCEILOR, GHIRLANDEI, GOSPODARILOR, HORTENSIEI, IRIS, LALELELOR, LĂMÂIȚEI, LAVANDEI, LILIACULUI, LUCEAFĂRULUI, MACILOR, MĂGHIRANULUI, MAGNOLIEI, MARGARETEI, NALBEI, ORHIDEEA, PĂPĂDIEI, PEPINIEREI, PETALEI, RAPIȚEI, ROINIȚEI, SALCÂMULUI, SOCULUI, SOMNULUI, SUDULUI, SUNATOAREI, UNIVERSULUI și VIORELELOR.

Vineri 17 iunie – Localitățile FOIENI și CRUCENI.

Sâmbătă 18 iunie – Localitățile BENCECU DE SUS, MURANI și SĂLCIUA.

RURAL – ZONA 0, GHIZELA

Luni 13 iunie – Localitățile HERNEACOVA și STANCIOVA.

Marți 14 iunie – Localitățile BRESTOVĂȚ, COȘARI, HODOȘ, TEȘ, LUCAREȚ și CRALOVĂȚ.

Miercuri 15 iunie – Localitățile DAROVA și SACOȘU MARE.

Joi 16 iunie – Localitatea BAZOȘ.

Vineri 17 iunie – Localitățile FICĂTARI și DRĂGOIEȘTI.

Sâmbătă 18 iunie – Localitățile TOPOLOVĂȚU MARE și TOPOLOVĂȚU MIC.

Programul săptămânii 06 IUNIE-11 IUNIE 2022 pentru spălarea pubelelor de colectare deșeuri reziduale

RURAL – ZONA 0 și ZONA 1

Luni 06 iunie – Localitățile CHIZĂTĂU, GIULVĂZ, CRAI NOU, IVANDA și RUDNA.

Marți 07 iunie – Localitățile OHABA-FORGACI, DINIAȘ și SÂNMARTINU SÂRBESC.

Miercuri 08 iunie – Localitățile GRUNI, SINERSIG, HODOȘ, CHECHEA.

Joi 09 iunie – Localitățile COMEAT, BOGDA, SINTAR, ALTRINGEN, CHARLOTTENBURG, BUZAD, IECEA MARE.

Vineri 10 iunie – Localitățile IZVIN, UIVAR și PUSTNIȘ.

Sâmbătă 11 iunie – Localitățile IOSIFALĂU, ICTAR-BUDINȚ, OTELEC și IOHANISFELD.

Programul săptămânii 30 MAI-04 IUNIE 2022 pentru spălarea pubelelor de colectare deșeuri reziduale

TIMIȘOARA

Luni 30 mai – Străzile DR. IOAN MUREŞAN 1-109, 2-110, SEPIA, VIŞINULUI, COSMINULUI (Rebreanu – Ioan Muresan), SALCÂMILOR (Ioan Muresan – Rebreanu), DRUBETA 1-59, 2-60 (Independenţei – Lidia), CALEA MARTIRILOR 1989 13-37, MARTIR CLAUDIU VÂRCUȘ, MARTIR MARIUS CIOPEC, BD. LIVIU REBREANU 4-142 (Hebe – Martirilor).

Marți 31 mai – Străzile INTRAREA AUREL TURCU, SABINELOR, ONOAREI, VIITORULUI, AVIATORILOR, SATU MARE, ENERGIEI, SUBULEASA, ZEFIRULUI, SĂLAJ, SOVATA, BAIA, MUNTELE MIC, TÂRGU MUREȘ, CÂMPULUI, EFTA BOTOCA, ION CRISTOREANU, MARIANA DRĂGHICESCU, GARABET IBRĂILEANU,
LIVIU TEMPEA, AURELIA FĂTU RĂDUȚU, VASILE CREȚU, CALEA MOȘNIȚEI, VEGA, URANUS, CORNEL GROFSOREANU, CĂLIN NEMEȘ, INTRAREA CONSTANTIN NOICA, NICOLAE LABIȘ, OCTAVIAN GOGA, MUSICESCU 1-43, 2-28 (Șagului – Hebe).

Miercuri 01 iunie – Străzile IOACHIM MILOIA (blocuri), DIMINEŢII (blocuri), MUSICESCU (Martirilor – Calea Urseni), INTRAREA GEORGES BIZET, INTRAREA GEORG HAENDEL, VASILE VOICULESCU, ION STOIA UDREA, VASILE MIOC, MIHAI BĂNĂRESCU, LOUIS TURCANU, MUREŞ (Martirilor – Claude Debussy), GOSPODARILOR, ION MONORAN, JOSE SILVA, ANA LUGOJANA, NICOLAE IVAN, MIRCEA NEAMŢU, PIUS BRÂNZEU, ANIŞOARA ODEANU, MIHAIL SADOVEANU, IOSIF SÂRBU, EDGAR QUINET, MAXIMILIAN FREMONT, EMMANUEL DE MARTONE, GENERAL GHEORGHE STAVRESCU, GENERAL GEORGE POMUŢ,
PIAȚA GEORGES CLEMENCEANU, JULES MICHELET.

Vineri 03 iunie – Străzile ION POP REŢEGANU, APRODUL MOVILĂ 11- 35, 10-34 (Haşdeu – Ioan Negulici),
FRAŢII BUZEŞTI 12-28, 9-27 (Haşdeu – Banu Mărăcine), ŢEBEA, COSTINEŞTI, MARTIR COLONEL IOAN UŢĂ,
DUMITRU ŢICHINDEAL, GHIOCEILOR, MĂSLINULUI, CIOBANULUI, ALEXANDRU LĂPUŞNEANU 1-11, 2-8
(Bogdăneştilor – Alecu Russo), BÂRZAVA 1-17, 2-12 (Bogdăneştilor – Dunărea), ORHEI, LISABONA, COSMONAUŢILOR, VIDIN, VERONICA MICLE, LUPENI, ALECU RUSSO, DUNĂREA, BOGDĂNEŞTILOR 41-183, 34-150A (Cetăţii – Barierei), ZORILE, ION NEGULICI, ZALĂU, DAN CĂPITAN, BANU MĂRĂCINE.

RURAL – ZONA 0 și ZONA 1

Luni 30 mai – Localitatea BELINȚ.

Marți 31 mai – Localitățile BOLDUR și JABĂR.

Miercuri 01 iunie – Localitatea COȘTEIU.

Joi 02 iunie – Localitățile BARA, DOBREȘTI, HITIAȘ,LĂPUȘNIC, RĂDMĂNEȘTI, SÂRBOVA,SPATA, ȘANDRA, UIHEI.

Vineri 03 iunie – Localitățile BALINȚ, BODO, FĂDIMAC, TÂRGOVIȘTE.

Sâmbătă 04 iunie – Localitățile BĂRĂTEAZ, HEZERIȘ, HODONI, PĂRU, ȚIPARI, VALEA LUNGĂ.

Care sunt zonele de operare în județul Timiș aflați pe site-ul ADID Timiș.

Programul săptămânii 09-14 MAI 2022 pentru spălarea pubelelor de colectare deșeuri reziduale

TIMIȘOARA

Programul de spălare al pubelelor de colectare deșeuri reziduale în municipiul Timișoara.

Luni 09 mai – Străzile ISMAIL, BRUMĂRELE, PELICANI, LĂPTARILOR, FURNICII, MĂTRĂGUNEI, LUNCII, ALEEA GHIRODEI (Bobâlnei – Prieteniei), FUIORULUI, SPARTACUS, LEMNARILOR, SCĂRIȘOARA, CAPREI, COCOSTÂRC, LUNCANI, NICOLAE URSU, VĂLIȘOARA, MOGOȘOAIA, JORGE ARMANDO, OBREJA, FLACĂRA, PRIETENIEI, ALEEA GHIRODEI (Prieteniei – Bobâlna).

Marți 10 mai – Străzile GHEORGHE ȚIȚEICA, BOBÂLNA, ROZELOR, FREDERICH MISTRAL, COMETEI, ROMUL LADEA, MOLDOVEI, ZIMNICEA, RADU TUDORAN, IONEL TEODOREANU, ION MINULESCU, GAROFIŢEI, MICŞUNELELOR, CARULUI, GHIRODEI 1-99, 34-120 (Mătăsarilor – Cometei), CRINULUI, ŞTRANDULUI, MIHAI GLINKA, TURDA, ORĂŞTIE, ALPINIŞTILOR, PALMIERILOR, MARIUS MUNTEANU.

Miercuri 11 mai – Străzile MĂTĂSARILOR, LONGINESCU, UZINEI, LALELELOR 1-7, 2-8 (Dorobanților – Mistral), IULIU GROZESCU 17-21, 2-18 (case), PETRU RAREȘ, ZĂVOI, ANTON PAN, PIAȚA SARMISEGETUSA, PIAȚA MITROPOLIT ALEXANDRU STERCA-SULUȚIU, CONSTANTIN TITEL PETRESCU, ARCULUI, PETRU RAREȘ, SPLAIUL MORARILOR, TIMOCULUI, ECATERINA TEODOROIU 1-17 (case), PETRE INSPIRESCU 1-5, 2-10 (Ecaterina Teodoroiu – Cosstache Negruzzi), ION CREANGĂ 1-7, 2-10 (Rovine – Costache Negruzzi), COSTACHE NEGRUZZI, TITU MAIORESCU, CALEA BUZIAȘULUI 13-105, 40-132, CHEVEREȘULUI, OLARILOR, CHEVEREŞULUI, INTRAREA ARH. CORNEL LIUBA.

Joi 12 mai – Străzile MOISE NICOARĂ, ANDREI SAGUNA (Tigrului – Iosif Vulcan), IOSIF VULCAN, FREDERIC CHOPIN, CEZAR BOLLIAC, TIGRULUI, DR. IOAN BONTILĂ, MELODIEI, GHEORGHE ASACHI, ION NECULCE, LUNEI, ȘTEFAN OCTAVIAN IOSIF, ȘCOLII, COMĂNEȘTI, IEPURELUI.

Vineri 13 mai – Străzile PETRU CERMENA, ȚIBLEȘULUI, VASILE CÂRLOVA, INOCENTIU MICU KLEIN, CĂPRIOAREI, LEVĂNȚICA, CONSTANTIN MIU-LERCA, PIAȚA ISTRIA, GRIGORE POPITI, NOUA 1/2, BITOLIA, DUMBRAVA ROȘIE, PINDULUI, BATANIA, APATEU, SUCULUI, VIRGILIU, HERODOT, TORAC, FERMITĂȚII.

GIARMATA VII

În data de 14 mai se va realiza, în mod integral, spălarea pubelelor destinate colectării deșeurilor reziduale.

LUGOJ

Programul de spălare al pubelelor de colectare deșeuri reziduale în municipiul Lugoj.

Luni 09 mai – Străzile DR. ION BĂLAN, CARANSEBEȘULUI, PANAIT CERNA, SUDULUI, STADION 1, GHEORGHE LAZĂR, TIMOTEI CIPARIU, VICTORIEI, INDEPENDENȚEI, STADION ȘI STADION 3, SPL. PLOPILOR, MEMORANDULUI.

Marți 10 mai – Străzile ALEXNADRU ODOBESCU, NICOLAE GRIGORESCU, GHEORGHE BARIȚIU, OITUZ, VICTOR BABEȘ, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, HONORICIULUI, RODNEI, LALELELOR, ROZELOR, FND. BOCȘEI, CRINILOR, LILIACULUI, NUFERILOR.

Miercuri 11 mai – Străzile I.L. CARAGIALE, GHEORHE DOJA, BEGA, DAMASCHIN BOJINCĂ, JABĂRULUI, TEODOR NECULUȚĂ, FND. JABĂRULUI, GAROAFELOR, TRANDAFIRILOR, ARDEALULUI, DECBAL, ROMÂNILOR, JIULUI, CONSTANTIN LOGA, ANDREI MUREȘAN, PONGRATZ NORBERT, B.P. HAȘDEU, GRIGORE URECHE, DACILOR.

Joi 12 mai – Străzile NICOLAE BĂLCESCU (ȘTRAND), PAUL CHINEZU, PANDURILOR, CAMPIONILOR (ȘTRAND), SPORTIVILOR, LIVIU REBREANU, TIBERIU BREDICEANU.

Vineri 13 mai – Străzile ȚESĂTORILOR, OLOȘAGULUI, IZLAZU MIC, ALEEA ȚESĂTORILOR, BLOCURI STADION (ÎN SPATE PETROM), GRIVIȚEI, SMÂRDAN, DOROBANȚI, RAHOVEI, ȘIRUL PARTIZANILOR, GHEORGHE ȘINCAI, MĂRĂȘEȘTI, MĂRĂȘTI, RARĂU, GHIOCELULUI, BANATULUI, PLEVNEI.

Sâmbătă 14 mai – Străzile VIORELELOR, MIRON COSTIN, ION NECULCE, COTU MIC, LĂCRIMIOARELOR (BLOCURI OUT MIC), SPL. TINEREȚII, STR. LĂCRIMIOARELOR (CASE).